Coraz dłuższe dni, wysokie temperatury, słoneczna aura — takie warunki sprzyjają turystyce rowerowej. Zwłaszcza w Gdańsku, pełnym ścieżek rowerowych i urokliwych plenerów.

Nie masz własnego roweru? Nie martw się! W artykule wyjaśnimy jak wybrać najlepszą wypożyczalnię.

Jedno jest pewne — Gdańsk jest prawdziwym rajem dla fanów turystyki rowerowej. Nie tylko za sprawą wszechobecnej zieleni, urokliwych plenerów i bliskości Zatoki Gdańskiej. Duże znaczenie ma także przystosowanie infrastruktury miejskiej do potrzeb osób używających jednośladów.

Ponad 560 km tras rowerowych

568,2 km — tyle liczy obecnie sieć tras rowerowych w Gdańsku.

Na liczbę tę składają się:

 • wydzielone drogi rowerowe (117 km),

 • ciągi pieszo-rowerowe z pierwszeństwem pieszych (17,6 km),

 • chodniki z dopuszczonym ruchem rowerów (27,7 km),

 • pasy rowerowe na jezdni (4,8 km),

 • pasy autobusowo-rowerowe – (0,7 km),

 • ciągi pieszo-jezdne – (12,2 km),

 • ulice z uspokojonym ruchem- (388,2 km),

 • ulice jednokierunkowe z dopuszczonym ruchem rowerów „pod prąd” – (42,2 km).

Sporo tras dla rowerzystów jest także w Gdyni (56,12 km ścieżek rowerowych i 70,4 km ścieżek na terenach leśnych) oraz w Sopocie. Co ciekawe, to właśnie w Sopocie udział dróg rowerowych w stosunku do długości całej sieci drogowej jest jednym z najwyższych w Polsce. Na każde 62,9 km dróg publicznych przypada aż 20,12 km dróg rowerowych!

Nie masz własnego roweru? Nic nie szkodzi!

Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze, ale nie masz własnego sprzętu, nic nie szkodzi. Jak nietrudno zgadnąć na terenie Trójmiasta bez problemu wypożyczysz jednoślad. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale także osobom, które spędzają nad morzem weekend lub urlop. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zabrać z domu własnego jednośladu, wypożycz go!

Gdzie wypożyczyć rower w czasie pandemii?

Z powodu pandemii koronawirusa nie wszystkie wypożyczalnie rowerów prowadzą obecnie działalność. Część z nich uruchomiła jedynie kilka punktów na mapie Trójmiasta. Jeśli chcesz wypożyczyć pojazd w doskonałym stanie technicznym, zajrzyj do Veloking — sieć wypożyczalni w Trójmieście stworzonej przez prawdziwych pasjonatów turystyki rowerowej.

W Veloking wypożyczysz nie tylko rowery, ale także gokarty na pedały, przyczepki rowerowe, fotelik rowerowy, hulajnogi elektryczne, a nawet rowery dwuosobowe typu tandem! W jednym miejscu znajdziesz więc co najmniej kilka sposobów na świetną rozrywkę — w pojedynkę, z przyjaciółmi i w rodzinnym gronie. Przy dłuższym wynajmie wypożyczalnia oferuje także atrakcyjne zniżki. Warto rozważyć taką opcję, jeśli planujesz urlop w Trójmieście.

Sprzęt sieci Veloking wypożyczysz obecnie:

 • w Sopocie przy ul. Mamuszki 2 (przy restauracji Smak Morza),

 • w Gdańsku, przy ul. Kaczyńskiego 1 i Piastowskiej 209 (róg Piastowskiej i Kaplicznej).

Punkt w Sopocie jest otwarty codziennie od 9:00 do 18:00, a punkt w Gdańsku — od 8:00 do 16:00.

Jakie dokumenty są potrzebne do wypożyczenia roweru i ile to trwa?

Wiele osób rezygnuje z wypożyczenia roweru z obawy przed żmudną i czasochłonną procedurą. Veloking udowadnia, jednak że wcale nie musi tak być! Aby wypożyczyć pojazd potrzebny Ci będzie jedynie dowód osobisty, a procedura podpisania umowy nie potrwa dłużej niż kilka minut.

Bezpieczeństwo w Veloking

Dziś, w czasie pandemii koronawirusa wybór wypożyczalni powinien być jednak jeszcze bardziej przemyślany. Równie ważne co stan techniczny rowerów powinno być bowiem bezpieczeństwo i przestrzenie zaleceń dotyczących dezynfekcji sprzętu. Veloking przykłada ogromną uwagę nie tylko do jakości i stanu technicznego sprzętu (pomaga w tym własny serwis rowerowy i współpraca z renomowanymi producentami), ale również do kwestii bezpieczeństwa.

 • Pracownicy obsługują klientów w maseczkach. Dbają także o higienę rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu.

 • Po zwróceniu sprzętu, personel wypożyczalni dokładnie go dezynfekuje. Dezynfekcji poddaje nie tylko elementy narażone na kontakt ze skórą (kierownica, dzwonek czy światła), ale także wszystkie inne części roweru.

 • Do dyspozycji klientów są ustawione w widocznym miejscu żele dezynfekujące. Przed skorzystaniem z roweru i po jego oddaniu warto z nich skorzystać.

Turystyka rowerowa to świetny sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Wspólne wycieczki wzmacniają więzi społeczne i skutecznie integrują. Dzięki wypożyczalni Veloking odkryjesz, że możesz czerpać korzyści z takiej aktywności, bez konieczności zakupu własnego sprzętu. Wygodnie, bezpiecznie i niedrogo!